Phoenix Safe

Phoenix Safe

Phoenix Safe jest jednym z najstarszych brytyjskich producentów sejfów i systemów zabezpieczeń. Jego historia zaczęła się w Liverpoolu w 1799 roku. Pierwszymi produktami były drewniano-żelazne skrzynie na cenne ładunki transportowane drogą morską z Anglii do Stanów Zjednoczonych oraz specjalne skrzynie dla marynarzy.

W 1850 roku forma zmieniła nazwę na Withy Grove Shop i rozpoczęła produkcję stalowych sejfów i bezpiecznych pojemników według swoich opatentowanych konstrukcji. Firma stała się jednym z najbardziej znanych producentów sejfów w Wielkiej Brytanii. Dobra passa trwała do kryzysu z 1970 roku, podczas którego firma zmuszona została do zawieszenia produkcji.

Wznowienie produkcji nastąpiło w 1986 roku, kiedy Phoenix Safe Co zostało utworzone z Withy Grove Shop i powróciło do produkcji sejfów. Phoenix jest obecnie największym producentem sejfów do ochrony nośników danych w Europie z szeroką gamą produktów obejmujących małe produkty do domowej ochrony danych, aż po najbardziej wymagające systemy wymagane przez klientów korporacyjnych i banki.

Według polityki firmy, sejf poza swoją funkcjonalnością, musi także być estetycznie wykonany i przyjemny dla oka. Dlatego sejfy Phoenix Safe są jednymi z najlepiej i najestetyczniej wykonanymi konstrukcjami na rynku.

Innowacyjne materiały używane do produkcji zapewniają najwyższy stopień bezpieczeństwa. Potwierdzeniem tego są uzyskane certyfikaty od wiodącej i najbardziej surowej jednostki certyfikującej w Europie – ECB-S.

Na dzień dzisiejszy Phoenix Safe Ltd posiada własne filie we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, USA a teraz dzięki Security Point – produkty Phoenix Safe są dostępne w Polsce.